Bractwo Czarnego Sztyletu Forum PBF - RPG
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Bractwo Czarnego Sztyletu Forum PBF - RPG

Bractwo Czarnego Sztyletu
 
IndeksIndeks  PortalPortal  Partnerzy  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Patrick Wolf

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Mary
Admin
Mary


Partner : Rankohr

Patrick Wolf Empty
PisanieTemat: Patrick Wolf   Patrick Wolf EmptySob Lut 19, 2011 1:05 pm



Patrick Wolf (ur. 30 czerwca 1983 w Londynie jako Patrick Denis Apps) – angielski wokalista, skrzypek, multiinstrumentalista (potrafi grać m.in. na harfie, wiolonczeli, gitarze, fortepianie, akordeonie i ukulele). W swojej twórczości łączy folk (głównie celtycki i galicki) z muzyką elektroniczną i elementami jazzu.
Muzyczną edukację zaczynał od lekcji gry na skrzypcach oraz śpiewu w kościelnym chórze. Od najmłodszych lat ciekawiły go eksperymenty z dźwiękiem, wcześnie zainteresował się muzyką elektroniczną z początków XX wieku i twórczością takich kompozytorów, jak Karlheinz Stockhausen. W wieku 11 lat zbudował swój pierwszy theremin*. Jako czternastolatek dołączył do popartowego kolektywu Minty. Dwa lata później opuścił dom, zarabiał na ulicach Londynu grając w kwartecie smyczkowym; stworzył także grupę Maison Crimineaux, trio, które wykorzystywało szum biały wpisując go w estetykę muzyki popularnej. Doświadczenia te odcisnęły swe piętno na muzyce, jak i tekstach Wolfa.

Instrument -skrzypce
Gatunek - folktronica, muzyka folk, neofolk, indie pop, muzyka elektroniczna, indie (niezależna)
Aktywność od 2002 –nadal

To tyle danych o Patryczku.
A teraz ja zacznę go wychwalać.
Ach ach mój Patryczek. Mój wilczek. No dobra, teraz poważnie. Zaczynam.

Patrick Wolf Patrick_wolf_large2_1258117849_crop_550x472

Przedewszystkim Patrick Wolf nikogo nieudaje. Jest poprostu sobą, niestara się nikomu przypodobać. Niepromuje się na siłę.
Jego piosenki folkowe są po prostu piękne, a te elektroniczne zaskakują rytmem i ciekawym wykonaniem. Patrick jest autentyczny, nie brakuje mu tej autentyczności a przyznajmy otwarcie brakuje jej wielu współczesnym artystom.
Jego twórczosć jest alternatywna czasem dosyć skrajnie, może być wystawiony na krytykę ale on się nie przejmuje. Robi swoje i to co kocha. Ma ciekawą barwę głosu talent i twórczy umysł.
Kocham go całym serduchem i mam nadzieje być w życiu na chociaż ze trzech jego koncertach. XD.

Patrick Wolf Patrick-Wolf-Feb-2007-1Patrick Wolf Images?q=tbn:ANd9GcQ70lSPmTa7l5PoMVD1-o8Ha9UPk1_zK5VUdnaTgpElSSfLJNAu3w&t=1
A skoro juz przeczytaliścioe co mam do powiedzenia to pojmijcie powód mojego zachwytu.
Posłuchajcie muzyczki.

To według mnie najpiękniejsza piosenka. Ma cudowne słowa, jest nastrojowa i wykonana w sposób najodpowiedniejszy dla tego typu utworów.


To ma swietny Rytm. Piosenka jest chwytliwa. Fajnie ze ma ukryte dno XD.





To was zainteresuje!





Byłabym zapomnieć powiedzieć wam że.... Lady Gaga jest przy nim nieautentyczna i może się przy nim schować.










Tutaj fajnie topielec pokazany. Fajnie że Partczek jest na tyle odważny by nie wstydzic się własnego ciała i pokazywać je w taki sposób.


Patrick Wolf Session_10 Patrick Wolf Patrick_003Patrick Wolf Session_09


***


*theremin – instrument muzyczny z grupy elektrofonów elektromechanicznych skonstruowany przez rosyjskiego fizyka i wynalazcę Lwa Termena. Dźwięki produkowane przez theremin są ubogie harmonicznie i przypominają w swym brzmieniu gwizd, piłę lub skrzypce. heremin znalazł szerokie zastosowanie w produkcji muzycznej, w szczególności w ścieżkach dźwiękowych do filmów. Specyficzna "magia" instrumentu spowodowała pewne zainteresowanie nim przez muzyków rockowych jeszcze w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Powszechnie acz niewłaściwie uważa się, że grupa The Beach Boys wykorzystała instrument przy nagrywaniu piosenki "Good Vibrations" (w rzeczywistości użyto imitującego dźwięk thereminu instrumentu "electro-theremin"). W 1967 r. na swoim debiutanckim albumie Safe as Milk awangardowa grupa muzyczna Captain Beefheart and His Magic Band użyła thereminu w utworach "Electricity" i "Autumn's Child". Rockowa grupa Led Zeppelin użyła w przeboju "Whole Lotta Love" z 1969 r., Jean-Michel Jarre używał sterownika MIDI opartego na tej zasadzie w "Oxygene 10" i na wielu koncertach, między innymi na Przestrzeni Wolności w Stoczni Gdańskiej. Również obecnie podczas swoich koncertów Jarre korzysta z Theremina.
Powrót do góry Go down
Tohrtur

Tohrtur



Patrick Wolf Empty
PisanieTemat: Re: Patrick Wolf   Patrick Wolf EmptySob Lut 19, 2011 9:39 pm

Pierwszą piosenkę włączyłam i całkowicie o niej zapomniałam, pochłonięta rozmową. Więc piosenka musiała być przyjemna, że nie przeszkadzała, lecąc w tle Smile W każdym razie włączyłam ją drugi raz. I tym razem słuchałam uważnie, żeby nie kłamać w swoim poście (zupełnie zapomniałam o clipie, ale na szczęście to tylko gałąź, więc nie musiałam słuchać po raz trzeci, chociaż nie miałabym nic przeciwko temu)^^
Piosenka spodobała mi się, jest w klimacie, którego słucham od kilku dni: przyjemna piosenka, z miłą nutą i do tego jest ciekawie i bez przesadyzmu. Naprawdę mi się spodobała i przez ciebie będę musiała jej słuchać dopóki nie pójdę spać.
Kolejne piosenki są bardziej żywiołowe, jakieś trochę mroczne ale równie dobre. Niestety teledyski nie przypadły mi do gustu, ale zawsze można posłuchać samych piosenek. Jednak nie chodzi o clipy a samą muzykę, która jest świetna Smile

A teraz wiadomość dla autorki postu Smile Wykonałaś wspaniałą robotę w pisaniu tego tematu i należą ci się brawa Smile <w tle słychać gromkie brawa dziwnych, obcych ludzi> Napracowałaś się przy pisaniu, zapoznałaś mnie z wokalistą, a jeśli są jeszcze jakieś piosenki to z pewnością sama je wyszukam, bo mnie wciągnęło. Twoja wina xD
Powrót do góry Go down
Butch

Butch



Patrick Wolf Empty
PisanieTemat: Re: Patrick Wolf   Patrick Wolf EmptySob Lut 19, 2011 10:06 pm

Thor.. ty podlizuchu jeden paskudny Razz
Początkowo, to myślałam, co to ma być? O matko boska i wszyscy święci. Nie moja bajka i takie tam..
Myślę jednak nie będę cham.. Mary się napracowała, to wypada chociaż przesłuchać tego, co zamieściła. Pierwsza piosenka, to faktycznie, nie moja bajka, ale reszta.. no słucha się ich z przyjemnością.
Chłopak ma miły i taki fajny głos, że nie sposób go nie słuchać. Nie wiem gdzieś ty go wyczaiła, ale bardzo dobrze, żeś go znalazła.
Podobnie jak T. tez poszukam sobie jego piosenek, bo nadają się świetnie do czytanie mchrocznych książkę, wprowadzają taki klimacik i nastrój.

A za prace włożoną w tę stronkę, również ślę brawka Wink
Powrót do góry Go down
Mary
Admin
Mary


Partner : Rankohr

Patrick Wolf Empty
PisanieTemat: Re: Patrick Wolf   Patrick Wolf EmptyNie Lut 20, 2011 3:36 pm

Teledyski? No cóż, są chyba niskobudżetowe. Ale według mnie ciekawe. Zapewne artysta samodzielnie ogranizował nagrywanie większości z nich gdy wytwórnia mogła zapłacić za clip jednej-dwóch piosenek z konkretnej płyty. A to się chwali. Np. 'Acident and Emergency' oraz 'The Libertine' na pewno są nagrywane prywatnie. Tak jak napisała Zbihr: jest to bez niepotrzebnego przesadyzmu.
Cytat :
Podobnie jak T. tez poszukam sobie jego piosenek, bo nadają się świetnie do czytanie mchrocznych książkę, wprowadzają taki klimacik i nastrój.
O! Mroczne??? Mi nigdy nie wydawały się mroczne! To ciekawe. Według mnie są co najwyżej nieco tajemnicze i eteryczne.

Cytat :
Nie wiem gdzieś ty go wyczaiła, ale bardzo dobrze, żeś go znalazła.
A to już bardzo dziwna historia gdzie go 'wyczaiłam'. Szukałam piosenek o wilkach, wilkołakach i zmiennokrztałtnych. A że artysta przyjął cudny pseudonim "Wolf" to wpisując to właśnie hasło w aresie, wyświetliły mi się wyniki jego twórczości. Oczywiście na początku ściągnęłam 'Wolf Song' (zupełnie z ciekawości) a potem utwór 'Vulture'... i inne. No i zanim się obejrzałam wpadłam po uszy w miłość do jego muzyki.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Patrick Wolf Empty
PisanieTemat: Re: Patrick Wolf   Patrick Wolf Empty

Powrót do góry Go down
 
Patrick Wolf
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Bractwo Czarnego Sztyletu Forum PBF - RPG  :: Off topic :: Na każdy temat... :: Muzyka-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje