Bractwo Czarnego Sztyletu Forum PBF - RPG
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Bractwo Czarnego Sztyletu Forum PBF - RPG

Bractwo Czarnego Sztyletu
 
IndeksIndeks  PortalPortal  Partnerzy  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu?

Go down 
+2
Xhex
Mary
6 posters
AutorWiadomość
Mary
Admin
Mary


Partner : Rankohr

Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu? Empty
PisanieTemat: Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu?   Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu? EmptyPon Sty 31, 2011 12:46 pm

Dlaczego wielu z nas przyznaje że jest fanami?
Może nie będę pytać o wrażenia po przeczytaniu pierwszej części bo mogłyby być niezbyt świeże
ale wiem że pamiętacie najważniejsze szczegóły i konkretne sytuacje.

Co tak pociągającego było w pierwszej części ksiażki że zdecydowaliscie się czytać następne części cyklu?


Powrót do góry Go down
Xhex

Xhex



Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu? Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu?   Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu? EmptyNie Lut 06, 2011 7:19 pm

Tytuł, bez wątpienia. No i opis. Z wywalonym jęzorem czekałam az książka się pojawi Very Happy
Powrót do góry Go down
Go??
Gość
Anonymous



Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu? Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu?   Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu? EmptySob Lut 19, 2011 2:01 pm

Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu? Na to pytanie nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Złożyło się na to pewnie wiele czynników. Na pewno zadecydowała tematyka czyli wampiry. To był pierwszy argument by sięgnąć po „Mrocznego Kochanka”. Książkę właściwie pochłonęłam, a nie przeczytałam.
Bractwo to nowe spojrzenie na świat wampirów i ich życie, coś odmiennego niż wcześniejsza literatura dotycząca tematu. J. R. Ward sprawiła, że z przyjemnością zanurzyłam się w ten nowy i nieznany dla mnie świat, gdzie wampiry to nie tylko blade i anemiczne istoty, ale pełnokrwiści faceci.
Po „Mrocznym Kochanku” przyszła kolej na kolejne tomy, które czytałam jeden za drugim i zanim się zorientowałam byłam fanką serii, z niecierpliwością oczekującą na najnowszą książkę.
Każdy z tomów dostarcza nowych emocji, pozwalając zajrzeć w życie braci, poznać ich silne strony i słabości, każdy z nich jest wyrazistą osobowością, co bardzo do mnie przemawia. Są po prostu nieszablonowi a autorka zadaje sobie sporo trudu by każdego dokładnie nam przedstawić.
No i nie można zapomnieć o wyjątkowych kobietach, które zostają ich partnerkami. Namiętność płonąca w tych związkach podpaliłaby pewnie nie jeden pokój.
Oczywiście, każda z par ma swoje problemy i perypetie, a ja z niecierpliwością je śledziłam, mając oczywiście nadzieję na szczęśliwie zakończenie.
No cóż, nie bez powodu cykl zyskał miano kultowego, można w nim znaleźć wszystkiego po trochu sensacja, romans i poczucie humoru, które momentami powala na kolana. Ja na pewno sięgnę po kolejne części serii, a jak znam życie to wrócę do wcześniejszych.
Powrót do góry Go down
Tohrtur

Tohrtur



Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu? Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu?   Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu? EmptySob Lut 19, 2011 6:10 pm

Po książkę sięgnęłam z pewną niechęcią, jednak uznałam, że dla dobra gry powinnam się zaznajomić z całą serią, aby lepiej wejść w opisywaną przez siebie postać. Tematyka tego forum naprawdę mnie zainteresowała a do książek podeszłam z przymrużeniem oka. Spodziewałam się raczej kolejnej książeczki o wampirach, z wielką miłością i happy endem, których ostatnio można znaleźć na pęczki. <to w pewnej części wina okładki, troszkę mnie zmyliła>
Jakież było moje zaskoczenie, gdy lektura spodobała mi się od pierwszych słów i pierwszego rozdziału. Nie było żadnego: Och, zakochałam się, on jest taki super. To znaczy, oczywiście w końcu bohaterka się zakochała, ale na pierwszy ogień zostali rzuceni super faceci, pijący krew i bardzo niebezpieczni, więc jak ja, miałam się temu oprzeć? Na całe szczęście nie udało mi się. Więc czytałam dalej, a każda książka była lepsza od poprzedniej.
Chociaż nie, to właściwie nieprawa. Moje uwielbienie zatrzymało się na trzecim tomie i nie przesunie się dalej, chyba że Z dostanie kolejny tomik, co jest nieprawdopodobne lub wręcz kosmicznie nierealne.
A sami bohaterowie? Każda z nas może sobie wybrać własnego, ze względu na swój gust <tak, wiem, przecież chodzi o opowiedzianą historię, ale i tak każda żeńska część czytelników skrycie wzdycha do przynajmniej jednego z nich> Wampiry z krwi i kości, zabijający, śmiejący się i mający czas na miłość. I partnerki, które nie ustępują pola swoim facetom i ratują im tyłki gdy tego potrzeba.
Co takiego niesamowitego znajduje się w tej serii? Wartka akcja, ciekawa historia, barwne postacie i gorący romans w tle - czynniki, których może pozazdrościć tej serii naprawdę dobry film.
Powrót do góry Go down
Mordh

Mordh


Partner : Lamia

Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu? Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu?   Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu? EmptyNie Lut 20, 2011 5:10 pm

No to tu ja swojej wypowiedzi nie zamknę w jednym poście.

Jakoś zawsze gdy biorę do ręki jakąś książkę - a dzieje się to dosć rzadko, ponieważ ja książek się po prostu boję (nie pytajcie dlaczego, tak już jest: chyba po prostu boję się rozczarowania lektórą bo po paru książkach mam jakiś głęboki uraz), gdy biorę do ręki książkę muszę wiedzieć że jest ciekawa, napisane dobrym odpowiadającym mi stylem i jest wciagająca.
A więc korzystam zawsze z czyjejś opinii i zachęty, sam,a także gdy coś czytam i wiem ze jest dobre to staram się rozpowszechnić to jak tylko potrafię.
Z lektórą bractwa zaznajomiłam się dość przypadkowo, glosariusz był co najmniej odtrącający ale znajdując wiele fanów tworzącym mnóstwo Fan-artów na deviantarcie pomyślałam ze to nie może być złe skoro skupia w sobie wielu fanów.

A więc może moja relacja po przeczytaniu pierwszej części cyklu J.R Ward, nie jest najświeższa ale nie zmieniła się od czasu gdy byłam tuż po skończeniu lektury.
Na początku krótko i ogółem.
Nie wiem czy była to wina tłumaczenia ( było nieoficjalne ale to chyba nieistotne bo nawet najlepszy tłumacz potrafi zmienić ogólno pojęty prawdziwy sens każdego zdania oryginału) ale pierwsze 4 rozdziały nie zrobniły na mnie wielkiego wrażenia. Cały pomysł, Hardhy, 'Screamer' i Beth trochę mnie zaciekawili jednak forma zapisu pozostawiała według mnie wiele do życzenia.
A jakie było moje zdziwnie gdy kolejne rozdziały w których fabuła rozwijała się i wchodziły nowe postacie okazały się być pełne tajemniczości i napisane tym razem chwilami doskonale. Może nie z każdą stroną ale z każdym rozdziałem było coraz ciekawiej i coraz bardziej niesamowicie. Rozdział 8 ... moje powieki były otwarte nieco szerzej.... rozdział 11 ...moje powieki były otwarte jeszcze szerzej a usta miałam już uchylone.... streszczając dalsza reakcje pod koniec książki miałam już Oczy jak guziki a kopara opadła mi całkowicie. W mojej głowie unosiły się tak proste i banelne słowa: To jest Zajebiste! To jest Zajebiste !!!
Hehe. Od momentu dokrwienia Marissy po momenty końcowe wszystko wydawało mi się niesamowite. Po prostu trafiło to w moje specyficzne gusta i oczekiwania mianem pulpfiction (kto wie, ten wie o co mi chodzi, mogę wytłumaczyć jakby kto chciał). Każde wydarzenie niosło ze sobą falę nowych wrażeń i było żywe i realne w mojej głowie.
Monent poznania sie Marissy i Butcha wydawał mi się wprost magiczny, napisany doskonale. Przekomarzanie se butcha z Braćmi, jego odwaga zaimponowały mi. Lektura była też 'z jajem' i takim... hmmm realnym surrealizmem ( nie wiem jak to określić, wiem ze jestem w tym zagadkowa) .
To jak potem całujac się spadli z krzesła na werandzie w domu Hardhego... tutaj brak mi słów. To było cudowne, nikt nie mógłby wymyślić czegoś tak prosto urzekającego.
To jak Beth dzielnie broniła Ghroma i zaniepokojona z sykiem oraz nożem w ręku instynktownie broniła go obawiając się dalszego niebezpieczeństwa w stodole.... Cudo!
Przyjażń Vhrednego i Butcha, postawa bohaterów....
nawet tak mało wążne momenty jak to: jak Zbihr podał Beth słoik ze spiożarni w kuchni. Zaledwie kilka słów a mające w sobie taką moc... Ach jeszcze ten moment w samochodzie z tą kochanka Butcha... te słowa o pustych oczach... o tym ze mógłby być zarówno on i ona z kimś innym, że oboje mieli tak puste oczy.... to dla mnie jest kultowe.... . Shocked
Wiem ze piszę trochę chaotycznie ale... no wciąż pozostaje pod wrażeniem.
Zawsze zastanawiałam się jak to jest, że niektórzy czytają ksiażkę drugi raz. Nie mogłam tego zrozumieć. Teraz juz sama wiem ze do cyklu znowu powróce( i zrobiłabym to już dawno jednak aktualnie e-book i potrzeba okularów których nie posiadam męczą mój wzrok i musze to odłożyć).

W książce, zarówno w pierwszej części jak i reszcie cyklu .... jest pełen pakiet. Jest to czego potrzeba w dobrej literaturze. Miłość i zbrodnia, tajemnica i zemsta, pokuta i pojednanie, miłosne intrygii niespodziewane zwroty akcji. Także walka i wojna.
No i to co najważniejsze - barwna galeria postaci. Od wielkich i wspaniałych choć pełnych wad i sprzeczności czasem więc śmiesznych przez te złe i przerażające, aż po te smutne i budzące empatie. Trudno dziwić się uznania dla autorki oraz faktu że seria jest najlepiej sprzedawalną według New York Times'a.






Powrót do góry Go down
Lexie

Lexie



Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu? Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu?   Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu? EmptyWto Mar 01, 2011 3:11 pm

To chyba jasne, dlaczego zaczęłam to czytać!!! Bo musiałam haha
Na forum trafiłam, przez wymianę banerkami, zaczęłam grać, no i tak się złożyło.. że dostałam postać Butcha. I chciałam, nie chciałam.. przeczytać musiałam. Jakoś tak. Wiecie, gdy się wejdzie miedzy wrony.. itd.
Początkowo nie uśmiechało mi się czytać tyle tomów, pomyślałam o matko boska, w co ja robię. Ale, pierwszy tom okazał się fajny, jak na wampirze romansidło, to tu przynajmniej lała się krew, coś co lubię.
Spodobali mi się główni bohaterowie, no ich teksty i styl bycia, rozwalili mnie kompletnie. Dostałam lekkiej obsesji, bo jak mnie ksiązka wciągnie, to musowo muszę ją przeczytać, jak najszybciej, a jak się okazało, że to ma tyle tomów.. mój brat się załamał, bo wiedział, że będę ślęczeć nad kompem i czytać do upadłego hahaha

Podsumowując.. Zaczęłam czytać z przymusu, a później, bo chciałam. Teraz dziwie się, jak można nie czytać tej książki?
Powrót do góry Go down
Astri

Astri



Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu? Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu?   Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu? EmptyPią Maj 27, 2011 7:55 pm

Pamiętam że pierwszy tom kupiłam z nudów jakiś tydzień temu i wzięłam się za niego niechętnie. Ale jak się wciągnęłam to w 1 dzień przeczytałam całą...
Najbardziej podobają mi się wątki erotyczne wplecione w nietypowe sytuacje... Tak zdecydowanie nie mogłam znaleźć niczego podobnego w innych książkach...
Po 2 tomie stwierdziłam że pewnie mi się znudzi ale jak czytałam dalej to coraz bardziej wpadałam xD Szczerze to chyba się zakochałam w tych książkach
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu? Empty
PisanieTemat: Re: Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu?   Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu? Empty

Powrót do góry Go down
 
Dlaczego właśnie Bractwo Czarnego Sztyletu?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Stół Bractwa Czarnego Sztyletu
» Ceremonia Wstąpienia do Bractwa Czarnego Sztyletu
» Filmiki i trajlery dotyczące Bractwa Czarnego Sztyletu

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Bractwo Czarnego Sztyletu Forum PBF - RPG  :: Off topic :: Bractwo Czarnego Sztyletu-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje