Bractwo Czarnego Sztyletu Forum PBF - RPG

Bractwo Czarnego Sztyletu
 
IndeksIndeks  PortalPortal  Partnerzy  FAQFAQ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 REGULAMIN

Go down 
AutorWiadomość
Mary
Admin
avatar

Partner : Rankohr

PisanieTemat: REGULAMIN    Wto Lis 30, 2010 11:32 pm

Rejestrując się na forum przyłączasz się do naszej społeczności i tym samym zgadzasz się na przestrzeganie szeregu prostych zasad, które są tutaj tylko po to, aby ułatwić nam życie i usprawnić komunikację. Możesz nie zgadzać się z tym regulaminem – jeśli masz jakieś wątpliwosci pisz w dziale rozmówek w temacie dotyczącym zmiany regulaminu.

REGULAMIN

Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania. Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu. O każdej zmianie zostaniecie poinformowani.1. Posty:
1.0 Pisanie po polsku, oznacza pisanie poprawnie. Pisanie poprawnie, to pisanie logiczne i stylistyczne, z poszanowaniem zasad gramatyki, interpunkcji i ortografii. Starajmy się. Nawet administratorzy nie są dobrzy w ortorgrafii ale jeśli możesz pisać poprawnie - rób to.
1.1 Nie zaprzeczajmy prawom fizyki. Jeśli postać przemieszcza się z jednego kontynentu na drugi, dajmy jej na to trochę czasu. Pisać w samochodzach, samolotach, na statkach, itp.
1.2 Możemy uzywać pogrubionej czcionki lub wielkich liter gdy chcemy podkreślić np to że postać podnosi głos. Zabrania się jednak uzywania pisma PoKeMoNoWeGo.
Nie zapominamy o kursywie której używamy opisujac myśli postaci. - Myśli postaci zapisujemy kursywą!
1.3 Tzw. emotki są dozwolone tylko na czacie oraz w tematach nie związanych z grą.
1.4 Nie piszemy krótkich postów. Posty powinny zawierać co najmniej 6 rozbudowanych zdań, z opisami otoczenia, dialogiem i przemyśleniami naszej postaci. Rozumiem że są momenty w których nie da się napisać więcej niż dwa zdania (zwłascza gdy postacie prowadzą aktywny dialog) ale mam nadzieje ze wasze posty będą na poziomie.
1.5 Pamiętajcie by określić miejsce w którym znajduje się postać, piszemy także czy postać aktualnie stoi czy siedzi... jeśli stoi to gdzie, jeśli siedzi to na czym... gracze często o tym zapominają.
1.6. Nie zabraniamy używać przekleństw w postach. Ale proszę o umiar…
1.7 Dozwolone są krótkie przeskoki w czasie które oznaczamy trzema kropkami ( *** ) z dopiskiem np. Kilka minut póżniej.
1.8 Gra nie pokaże ci każdego kichnięcia postaci czy też wyjścia do apteki. Gramy bez przymusu dotyczącego czasu. Nie ważne czy twoja postać ma katar, możesz być spokojny że była w aptece nawet jeśli nie opisaleś tego w grze.
1.9 Jeśli twoja postać porusza się w grupie musisz zakończyć swój post informacją gdzie się aktualnie przemieszczacie. Jak to zapiszecie, to już wasza sprawa - wiem, trudno zmienić przyzwyczajenia.
np: (twój post)
// Butch i Marissa > Rezydencja Bractwa / Jadalnia itp


2.
Nie obrażaj nikogo i niczego. Coś, co dla Ciebie nie jest nic warte, może wiele znaczyć dla kogoś innego.
Nasze forum to miejsce dla ludzi inteligentnych, którzy zdaja sobie sprawę z granic dobrego smaku.

3.
Nie pisz wielu postów pod rząd. Jeśli masz dużo do powiedzenia, pisz długie posty. Jeśli o czymś zapomnisz – ostatni post zawsze da się edytować. Pisanie wielu wiadomości pod rząd to przejaw spamowania i nabijania postów.
Nie pisz krótkich, nic nie wnoszących do dyskusji postów. Nie zależy nam na ilości, a pojedyncze emotikony, czy wyrazy to kolejny przykład spamu! Staramy się wypowiadać w sposob inteligentny i przyzwoity. Nawet w off topie powinniśmy wypowiadać sie minimum jednym pełnym, rozbudowanym zdaniem !!!
4.
Nie umieszczaj wielkich zdjęć i obrazków. To że Ty masz szeroki monitor i szybkie łącze, nie oznacza, że kto inny nie czyta forum przez telefon komórkowy. Jeśli koniecznie chcesz zamieścić obrazek w wysokiej jakości, dołącz go w formie bezposredniego linku. To proste~!
5.
Nie umieszczaj olbrzymich i nadmiernie migających obrazków w podpisie.
Wszyscy wiedzą, że jesteś cool, nie musisz przyprawiać nas o epilepsję i zaburzać czytelności forum.

6.
Podpisy:
6.0 Podpisy nie mogą być zbyta kolorowe, zbyt duże i rozpraszające graczy. Twój podpis musi zaakceptować administrator. Jeśli mu się nie spodoba będziesz musiał go usunąć lub zmienić.
6.1. W podpisie nie można używać powiększonej czcionki.
6.2. Podpis nie może zawierać dużych obrazków które powodują "rozjeżdżanie się" forum.
6.3. Treść podpisu nie może zawierać wulgaryzmów ani obrażać innych użytkowników.
6.4. Podpis może składać się maksymalnie z 7 linii o pomniejszonej czcionce.
6.5. Zabrania sie umieszczania w podpisie (bez zgody Administratora) linków (adresów) do innych stron internetowych (między innymi własnych stron, stron programów partnerskich itd). Tematyka Podpis musi być bezpośrednio zwiazany z grą.
6.6. W przypadku nie przestrzegania powyższych punktów sygnaturka będzie zmieniana lub będzie blokowana dla konkretnych użytkowników.
6.7 Podpis może być wyśrodkowany jedynie gdy nie rozszerza forum.
6.8 Długość podpisu i ilość linii w nim zawarta rośnie wraz z rangą. Tj. użytkownik do 7 linii, moderator do 11 linii, admin do woli.


7.
Avatary:
7.0 Avatary muszą mieć odpowiednią wielkość! Nie mogą rozszerzać forum!
7.1 Na razie niema uzgodnionego rozmiaru avatara.
7.2 Możecie mieć w avatarze czarnobiałe zdjęcie lub inną grafikę.
Avatar nie musi ukazywać twojej postaci. Może to być dowolny przedmiot ( lecz nie osoba!) jednak mający związek z grą, fabułą. ( np: czarny szylet, pistolet, przedmioty należące do postaci itp. )
7.3 Administrator musi wraz z kartą postaci zaakceptować także twój awatar.
Jeśli masz z tym problem poproś o pomoc admina.


8.
Ludzie nie mogą posiadać wyjątkowych uzdolnień charakterystycznych dla wampirów czy lesserów, ponieważ jest to niestosowne. Wyjątek stanowi dar medium. Chyba że skonsultujecie to z administratorem na pw i dostaniecie zgodę.

9.
Jeśli decydujesz się przejąć postać kanoniczną, musisz dopasować swój charakter do charakteru owej postaci.
Jeśli Administrator uzna, że nie potrafisz 'zgrać się' z postacią, będziesz musiał oddać postać do przejęcia.

12.
Dbamy o estetykę forum. Zakładając własne tematy robimy to starannie i czytelnie. Tak również piszemy swoje posty.

13.
Nazwa tematu powinna świadczyć o jego zawartości. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty przez moderatora danego działu.

14.
Użytkownicy mogą zmieniać swój nick samodzielnie!

15.
Nie pisz tematu, na który można odpowiedzieć jednym słowem: tak, lub nie. Do tego służy ankieta. Stwórz ją jeśli potrafisz lub poproś o pomoc Administratora lub innego Opiekuna Forum.

16.
Jeśli pragniesz zostać opiekunem forum zgłoś sie do administratora. Pamiętaj ze jest to ranga której nie dostaje sie za darmo!

17. Użytkownik (szczególnie nowicjusz) nie ma żadnego prawa ukrywać swojej obecności na forum. Mają do tego prawo jedynie Administratorzy, Moderatorzy i Opiekunowie Forum.

18. Na forum panuje całkowity zakaz podawania numerów komunikatorów, w szczególności adresów e-mail, oraz informacji o prywatnym charakterze. Posty z takimi danymi zostaną usunięte. Jesli chcesz skontaktować się z użytkownikiem napisz do niego wiadomość prywatną.
18.1 Wyjątek stanowi komunikator Gadu Gadu, który musi być znany administracji forum jako numer kontaktowy. Jeśli nie posiadasz lub nieużywasz Gadu Gadu, podaj administracji numer komunikatora którym na codzień się posługujesz.
18.2 Konta na chomikuj.pl nie są traktowane jako strony prywatne więc stanowią koleny wyjątek od powyższej reguły.

19. Moderatorzy nie mają obowiązku tłumaczyć się przed użytkownikami ze swoich decyzji. Wyłącznie Administrator może rozliczać Moderatora z jego działalności.

20. Zabrania się kopiowania treści, grafiki oraz fabuły forum.POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Administrator ma prawo pełnić funkcję mistrza gry.
1. Administrator ma prawo zmienić regulamin.
2. Administrator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane posty na forum.
3. Administrator nadzoruje działanie Forum i przyjmuje wszelkie uwagi na ten temat.
4. Administrator ma prawo usunąć daną osobę z forum w przypadku nagminnego łamania regulaminu danej osoby nawet jeśli gracz niema na koncie żadnego ostrzeżenia.
5. Wszelkie uwagi co do regulaminu przyjmowane są na PW do administratora lub w dziale rozmówek w temacie do tego przeznaczonym.
6. Administrator zastrzega sobie prośbę o kasowanie raz na miesiąc PW użytkowników w celu zmniejszania bazy danych.
7. Administrator też jest człowiekiem więc czasem może przymknąć oko na pewne mniej istotne podpunkty regulaminu -na ich łamanie.

Nie musicie podpisywać się pod regulaminem. Wystarczy że uważnie go przeczytaliście i będziecie stosować się do praw w nim zawartych.

Pozdrawiam i życze miłej zabawy.

Wasz Admin_________________________________________________________________________________________ ©


Pamiętajcie admini to też ludzie, mogą się mylić dlatego prosimy o zwracanie uprzejmie uwagi jeśli coś jest nie tak… .
Wszelkie sugestie oraz błędy proszę kierować na PW do administratora. Będziemy się starać ulepszać regulamin.
,,Zakładanie identycznego forum, z splagiatowanymi tekstami i próba podkupienia jego graczy by przeszli na „wasze” „forum” jest chore i powinno podlegać karze ucięcia pewnych części ciała (tak jak w średniowieczu).,,
Wszystkie materiały publicystyczne etc. zawarte na stronie Black Dagger, są objęte ochroną ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.) (sprost.: z 1994, Nr 43, poz. 170, zm. z 1997 r. Nr 43, poz. 272 i Nr 88, poz. 554, z 2000, Nr 53, poz. 637). Nieważne czy są to po prostu posty, historie czy grafika. Kopiowanie lub wzorowanie się na forum lub jego części bez zgody autora, surowo zabronione! Każda taka próba będzie zgłaszana w Biurze Ochrony Witryn Internetowych. Kopiowanie treści strony bez zgody głównego administratora jest kradzieżą i jest pociągane do odpowiedzialności karnej. Zabrania się kopiowania treści, grafiki oraz fabuły forum. W razie podejrzenia o kopiowanie treści naszego forum, postaramy się by złodziej został ukarany.


Powrót do góry Go down
 
REGULAMIN
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Bractwo Czarnego Sztyletu Forum PBF - RPG  :: Regulamin-
Skocz do:  
Free forum | Video games | Action | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Free blog