Bractwo Czarnego Sztyletu Forum PBF - RPG

Bractwo Czarnego Sztyletu
 
IndeksIndeks  PortalPortal  Partnerzy  FAQFAQ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Opis Gatunku ©

Go down 
AutorWiadomość
Mary
Admin
avatar

Partner : Rankohr

PisanieTemat: Opis Gatunku ©   Sro Lis 24, 2010 1:05 pmWampir - Opis Gatunku:

Wampiry przynależą do gatunku odmiennego od homo-sapiens, doskonalszego biologicznie i mającego możliwość szybszego rozwoju i ewolucji.
Muszą posilać się zwykłym pożwwieniem (chleb,mięso,wino itp) jednak nie to daje im życiową siłę, możliwość rozwoju i utrzymania ciała w zdrowym stanie. Aby przetrwać muszą regularnie spożywwać krew od osobnika płci przecinej swojego gatunku (samiec spożywa krew samicy i odwrotnie). Szczegóły dotyczącfe aktu dokrwiania są szegółowo opisane w oddzielnym temacie.
Wampir statystycznie żyje około 1000 lat lecz to tylko statyski obnżone przez wysoką śmiertelność bezbronnych młodych osobników i tych niższego stanu które często są tropine prezez reduktorów. W rzeczywistości wampir może żyć o wiele wiele dłużej. Czy starzeją się? Raczej nie. W trakcie drametycznych przeżyć i bagaży doświadczenia mogą postarzeć się fizycznie maksynmmalnie do wielku 40 lat, zdarza sie to jednak rzadko, tylko wiekowym wampirom majacym ponad 1000 lat i więcej, mogą też posiwieć. Im czystrza krew osobnika tym większe prawdopodobieństwo że posiada on specjalne umiejętności.
Najczęściej spotykane są umiejętności: wyczuwania emocji poprzez zapach, szybkiego gojenia się ran (rody wojowników, rany goją się w kilka kilkunatu godzin), mocny i wrażliwy węch oraz słuch, siła fizyczna. Mogą gasić świece i zapalać je siłą woli oraz zamykać zamki w dzrzwiach siłą woli (tu słaba telekineza). Niekiedy obdarzone są też silnym instynktem przetrwania. Każdy wampir jest zdolny do dematerializacji* lecz nie każdy to potrafi. Niektóre wampiry potrafia także wymazywać i przywracać wspomnienia z ludzkiej pamięci krótkotrwałej.
Wampirem trzeba się urodzić. Wampir rodzi się z matki i ojca wampira, bardzo rzadko ze związku wampira z czlowiekiem ( tu półwampir). Ciąża i poród to niebezpieczny okres dla samicy. Do czasu właściwej przemiany uaktywnianej przez gen męśkie osobniki są bardzo słabowite, niepobudzone płciowo i niezolne do dematerializacji. Pryemiana następuje około 25 roku życia. Przemiana trwa średnio 1-2 dni i jest to czas w którym ciało wampira rozwija się i ewoluuje. Wampir po przemianie nie może już wychodzić na światło słoneczne i musi reguralnie dokrwiać się od osobnika płci przeciwnej.
Swiatło słoneczne pali skórę wampirów, najpierw pojawiają się oparzenia 1 stopnia (5min), potem drugiego stopnia (przez następne 10 min) i trzeciego stopnia ( 20 minut od wyjścia na słońce) po czym tkanka skórna popieleje.
Jako gatunek odmienny od homo-sapiens, wampir posiada silny instynkt terytorialny, często uaktywniający się w rywalizacji samców o samicę.


Pół Wampiry to bardzo rzadko spotykane mieszańce zrodzone z rodziców wampira i człowieka. Pół wampir w przeciwieństwie do słabowitych pełnej krwi wampirówrodzi się jako normalny często silny fizycznie człowiek, po 25 roku życia dochodzi do przemany po której zwykle nie zmienia się, często ma swobodną możliwość poruszania się w świetle dnia. Tak jak wampir zrodzony z obojga rodziców, P/wampir nie starzeje się i musi reglarnia dokrwiać sie od wampira płci przeciwnej.


*Pre-Trans - skrót od 'Przed Transformacją' (przemianą). Czyli niedojrzały wampir lub pół wampir, który nie osiągnął jeszcze wieku 25 lat i nie przeszedł Przemiany. Wampiry Poniżej 25 lat mogą wychodzić na słońce (są jak ludzie) i nie potrafią się dematerializować., męskie osobniki bywają słabowite. Nie muszą pić krwi do czasu swojej przemiany, która odbywa się zwykle około 25 urodzin. Pre- -Transów wampiry mogą rozpoznać po zapachu. Reduktorzy jednak nie rozróżniają zapachu człowieka i wampira przed transformacją.

*Dematerializacja - Patrz temat: Pozostałe Pojęcia._____________________________________________________________________________
Wszystkie materiały publicystyczne etc. zawarte na stronie Black Dagger, są objęte ochroną ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.) (sprost.: z 1994, Nr 43, poz. 170, zm. z 1997 r. Nr 43, poz. 272 i Nr 88, poz. 554, z 2000, Nr 53, poz. 637). Nieważne czy są to po prostu posty, historie czy grafika. Kopiowanie lub wzorowanie się na forum lub jego części bez zgody autora, surowo zabronione! Każda taka próba będzie zgłaszana Biurze Ochrony Witryn Internetowych. Kopiowanie treści strony bez zgody głównego adrministratora jest kradzieżą i jest pociągane do odpowiedzialności karnej. Zabrania się kopiowania treści, grafiki oraz fabuły forum. W razie podejrzenia o kopiowanie treści naszego forum, postaramy się by złodziej został ukarany. ©Powrót do góry Go down
 
Opis Gatunku ©
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Bractwo Czarnego Sztyletu Forum PBF - RPG  :: System Gry-
Skocz do:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog